Будете убави и здрави со нашите производи

а Вашите пофалби ќе ги проследиме на оние на кои припаѓаат

 • Акнелим Pelle Pulita gel

  АкнеЛим Pelle Pulita gel е специјално осмислена формула базирана на природни состојки од екстракти од: кора на приморски бор, семе од билката тамаринда и активен комплекс на бета глукан, кои во повеќето случаи успешно помагаат во отстранување на постоечките и спречување на појава на нови акни и мозолчиња

 • Пилинг крема

  Пилинг кремата во својот состав содржи висока концентрација на екстракт на камилица,

  какао путер, рицинусово масло и мелени лушпи од семки од кајсија.

 • Шампон SANUS

  Идеално решение против целулит
  – Видно го редуцира целулитот
  – Го елиминира вишокот на течности и токсини
  – Ја забрзува циркулацијата и метаболизмот
  – Ги намалува масните наслаги

 • Мицеларна вода за лице

  Идеално решение против целулит
  – Видно го редуцира целулитот
  – Го елиминира вишокот на течности и токсини
  – Ја забрзува циркулацијата и метаболизмот
  – Ги намалува масните наслаги

 • ФЛОРАФИТ – МАСЛО ЗА МАСАЖА

  Идеално решение против целулит
  – Видно го редуцира целулитот
  – Го елиминира вишокот на течности и токсини
  – Ја забрзува циркулацијата и метаболизмот
  – Ги намалува масните наслаги

 • Леди купка

  Кремаста формула со интензивен мирис која нежно ја чисти и ја омекнува кожата.

Наши колекции

РОСА за нега на лице

РОСА за нега и хигиена на тело

РОСА за нега и обликување на коса

РОСА за нега на заби и усната шуплина

БЕБИ колекција

МЕЛЕМИ

СЕЛЕКТА за хигиена во домаќинството

АМБИЕНТАЛНА колекција

ЧАЕВИ

ДЕЗИФИЦИЕНСИ

ПЕРНИЦИ

 

Сите производи
Природни производи

Препаратите се базираат на единствениот квалитет на лековити билки и миризливи треви од еколошки чиста Стара планина и суровини од светски познати произведувачи.

Екстракти на лековити билки

Составен дел на Лимесовите производи се екстрактите на лековитите билки: босилек, невен, кантарион, нане, жалфија, камилица, липа, ајдучка трева, коприва, краставица, прополис, алое, бршлен, хмељ, бреза итн. Некои билки се одгледуваат на плантажите на фирмата, додека останатите се берат на падините на Стара и Сува планина и понатаму се обработуваат со екстракција..

Убавина и здравје

Недоволното време кое го посветувате на себе остава траги на Вашиот изглед. Ревитализирајте ја Вашата убавина со природни производи на база на лековити билки и внимателно одбрани состојки кои се наменети за темелна регенерација на Вашата кожа, коса и нокти…

Време е да направите нешто за себе, да си овозможите нешто што заслужувате.

Преку 90 производи

Во осумнаесетата година од работата Лимес влегува со богата палета на производи. Моментално Лимесовата палета брои преку 90 различни производи од делот на козметиката, лична и куќна хигиена.

Биоразградиви производи

Да го чуваме своето здравје и својата околина со производи без алкалии, фосфати и други компоненти кои негативно влијаат на природата и човековото здравје.

Лековито дејство

Невенот делува исклучително благотворно на кожата. Се употребува против изгореници, рани и смрзнатини. Заради присуството на провитамин А, помага кај псоријазата. Во народната медицина од ова билка се прават многу мелеми против суви и влажни егземи и перутави лишаи. Поттикнува создавање на нови ќелии, отстранува гнојни исцедоци, па се употребува против гноење на коренот на ноктите. Невенот се покажа како исклучително ефикасно средство против габички.

За нас

   

Лимес е компанија која се занимава со продажба на еколошки, висококвалитетни производи по пат на мрежен маркетинг.

Лимес денес е бренд, од широки размери, а производите се познати во Европа, Канада, Америка и Австралија. Продажбата се одвива исклучиво по пат на мрежен маркетинг. Освен во Србија Компанијата успешно работи со години наназад преку своите сестрински фирми во Босна и Херцеговина, Македонија, Црна Гора, а од скоро и во Хрватска и Бугарија.

 

Подетално

ДЕЛОВЕН СИСТЕМ КОЈ ВИ ГО НУДИМЕ

 

КОИ ВИ СЕ ПАРТНЕРИ ВО РАБОТАТА?

 

 1. ЛИМЕС Д.О.О

 

Меѓународна биохемиска компанија чии производи ги користат многу семејства во Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Македонија, Хрватска, Бугарија и околните земји на Балканот. Со неколку десетици вработени, неколку стотини кооперанти и неколку десетини илјади соработници во диструбутивната мрежа, секоја година бележи исклучителен економски раст.

 

 1. ЛИМЕС МАРКЕТИНГ СИСТЕМ

 

Фирма која ни нуди административна и правна логистика, преку која се дистрибуираат производите до секој соработник и која ни обезбедува редовна пресметка на бодовите и личните примања.

 

 1. ВАШИОТ СПОНЗОР И ПОВИСОКАТА СПОНЗОРСКА ЛИНИЈА

 

Тоа се луѓе кои Ве вовеле во работата, кои се подготвени да Ви помагаат и имаат интерес да Ве научат и да Ве направат успешни. Тие знаат да чекорат со чекорите на успехот, следете ги, ценете ги и почитувајте ги.

 

 1. ВИЕ

 

Вие сте единствениот непознат меѓу партнерите во овој деловен проект. Се друго е апсолутно проверено и докажано дека функционира.
Можеби се уште не сте потполно сигурни дали Вие можете, но убедени сме дека ќе донесете одлука дека сакате да научите.
Ако така одлучите, тогаш сме убедени дека Вие сте вистинската личност која ја бараме.

Мрежен маркетинг

Идејата за мрежен маркетинг се темели на фактот дека задоволните купувачи на некоја роба имаат природна потреба да ги пренесат своите искуства во непосредни лични контакти со други личности. Тоа значи дека секој поединец – потрошувач може да гради и шири своја мрежа на потрошувачи со мали вложувања. Врз основа на прометот кој ќе го направи таа мрежа соработниците остваруваат и одредена заработка. Мрежниот маркетинг дава можност на секој поединец – соработник да изгради мрежа без територијални пречки , а интензитетот на градењето на мрежата го одредува секој соработник лично.

Деловна можност

Мрежата на задоволни потрошувачи се шири лесно, со оглед на тоа дека секој купувач кој е задоволен од производите ќе им понуди на свои пријатели, соседи, колеги можност и тие да си обезбедат исти такви производи и со задоволство да ги трошат.
На Вас е да одлучите дали ќе ги користите само за себе или ќе ширите Ваша мрежа на потрошувачи и ќе остварите дополнителна заработка, поточно финансиска поддршка која на почетокот ќе Ви го подобри Вашиот буџет, а подоцна можеби и потполно ќе го измени Вашиот живот во позитивна смисла.
Систем на организација кој Ви овозможува да најдете задоволство во работата, стекнете самодоверба, потпирајќи се на себе, да остварите успех и да им помогнете на другите да ги постигнат истите резултати.