КАРАКТЕРИСТИКИ:

Антицелулит крема гел е врвен производ кој во себе содржи најквалитетни супстанции меѓу кои екстракт на бршлен, екстракт на див костен, витамин Е и јојоба.

Јојобата и витаминот Е ја носат водата во ќелиите кои набабруваат, а екстрактот на костен и бршлен ги неутрализираат отровите, разложувајќи ги и исфрлајќи ги надвор.

 

ДЕЈСТВО:

Антицелулит крема гелот, кожата со целулит, по редовен третман ја трансформира во мазна, сјајна и еластична кожа. Оваа формула на база на билки, освежува, го намалува заморот на кожата, го намалува целулитот и го регулира вишокот на масни наслаги.Неговиот иновативен комплекс на затегање на кожата ја поттикнува микроциркулацијата , го враќа тонусот и цврстината на ткивата на кожата. Наслагите на сало во кожата се топат, обемот на колковите, бутовите и останатите третирани делови се намалува, со што Вашата фигура изгледа преобликувано. Кожата станува мазна и зацврстена на клучните делови на телото: бутови, задник, струк и стомак. Ексклузивниот комплекс делува тројно на целулитот: ги отстранува масните наслаги, течностите од телото и го поттикнува производството на колаген и еластин кои кожата ја прават мазна и затегната. Во овој производ постојат две револуционерни формули: гел и крема. Гелот ја зголемува ефикасноста на кремата и дава разладувачки ефект. Кремата помага во разбивање на масните наслаги.

Посебен ефект постигнува кај луѓе кои имат проблеми со вени. Антицелулит крема гел е дерматолошки испитан и може да ја употребуват лица од сите возрасти.

НЕГА:

Антицелулит крема гелот се нанесува на истуширани површини на телото, не се втрива туку се остава да делува 20-тина минути. За најдобри резултати препорачуваме да се нанесува два пати на ден најмалку 15 дена а потоа еднаш дневно. Со употреба на овој препарат се препорачува внесување на нискокалорична исхрана и физичка активност.

По четири недели поголемиот дел од жените се сложуват со оценката дека нивното тело делува помладо, без целулит и намалено во обем за неколку сантиметри.